B 48.JPG

Månskenslampa 1900-talets andra hälft mycket stämningsfull... SÅLD!

B 51.JPG

Golvlampa teak 50/60-tal. SÅLD!

B 52.JPG

Ljuskrona smide med 3 st glaskupor Boda. SÅLD!

B 47.JPG

Kristallkrona mycket vacker med sina skärmar i "Gammelrosa"!

B 43.JPG

Taklampa Karljohanstil

B 42.JPG

Lampetter "Funkis" 1930-tal Orrefors. SÅLD!

B 41.JPG

Taklampa marmorerade kupor vackert kromade detaljer. "Funkislampa " 1930-tal. SÅLD!

B 11.JPG

Taklampa retro

B 17.JPG

Taklampa Glössner sign 1960 etsade kupor mycket hög kvallité!

B 20.JPG

Taklampa 1950-tal mycket ovanlig

B 40.JPG

Taklampa med vacker dekor tidigt 1900-tal

B 35.JPG

Fönsterlampor

B 34.JPG

Fönsterlampor

B 26.JPG

Taklampa 1930-tal marmorerad

B 27.JPG

Taklampa hög kvallité 30-tal

B 28.JPG

Pampig taklampa 1930-tal. SÅLD!

B 29.JPG

Taklampa 50-tal

B 22.JPG

Taklampa med teakinlägg retro. SÅLD!

B 23.JPG

Taklampa retro. SÅLD!

B 7.JPG

Fönsterlampa mässing mycket stämningsfull

B 24.JPG

Taklampa funkis 1930-tal. SÅLD!

B 1.JPG

Takfotogenlampa

B 31.JPG

Malmkrona gjuten mycket stilren

B 13.JPG

Dubbellampett med stämningsfull intarziainlägg

B 8.JPG

Lampetter med kristallprismor

Kommentar
:) :( :D ;) :| :P |-) (inlove) :O ;( :@ 8-) :S (flower) (heart) (star)