Månskenslampa 1900-talets andra hälft mycket stämningsfull... SÅLD!
Golvlampa teak 50/60-tal. SÅLD!
Ljuskrona smide med 3 st glaskupor Boda. SÅLD!
Kristallkrona mycket vacker med sina skärmar i "Gammelrosa"!
Taklampa Karljohanstil
Lampetter "Funkis" 1930-tal Orrefors. SÅLD!
Taklampa marmorerade kupor vackert kromade detaljer. "Funkislampa " 1930-tal. SÅLD!
Taklampa retro
Taklampa Glössner sign 1960 etsade kupor mycket hög kvallité!
Taklampa 1950-tal mycket ovanlig
Taklampa med vacker dekor tidigt 1900-tal
Fönsterlampor
Taklampa 1930-tal marmorerad
Taklampa hög kvallité 30-tal
Pampig taklampa 1930-tal. SÅLD!
Taklampa 50-tal
Taklampa med teakinlägg retro. SÅLD!
Taklampa retro. SÅLD!
Fönsterlampa mässing mycket stämningsfull
Taklampa funkis 1930-tal. SÅLD!
Takfotogenlampa
Malmkrona gjuten mycket stilren
Dubbellampett med stämningsfull intarziainlägg
Lampetter med kristallprismor
Copyright © 2003-2008 Din Hemsida All rights reserved. exempel@exempel.se