M 108.JPG

Antenienhylla 1800-tal. SÅLD!

M 109.JPG
M 110.JPG

Byrå 1800-tal

FAVO 54.JPG
FAVO51.JPG
FAVO 50.JPG
FAVO 52.JPG
M 69.JPG

Hörnskänk 1840-tal

M 66.JPG

Slagbord 1840-tal orginalmålning

M 67.JPG

Byrå allmoge orginalmålning 1810-1830-tal Harads

M 62.JPG

Skänk med tallrikshylla 1800-tal orginalmålning. Höjd 189 varav skåpdelen 97 cm, längd 164 cm, djup 48 cm

M 21.JPG

Byrå teak 1950-tal

M 101.JPG

Tidningsställ med låda samt på hjul engelsk stil

M 106.JPG

Perstorpsbord 1950-tal

M 57.JPG

Kista 1800-tal originalmålning. SÅLD!

M 89.JPG

Litet Soff/sidobord Perstorpsskiva "retro" mycket ovanligt!

M 97.JPG

Bänk teak för 50-talsinredningen!

M 102.JPG

Korgstol 1900-tal. SÅLD!

M 76.JPG

M 28.JPG

Emma tidigt 1900-tal

M 74.JPG

Stolar design Sven Engström & Gunnar Myrstrand Bodafors

M 93.JPG

Byrå trelådig. SÅLD!

M 17.JPG

Telefonhylla String 1950-tal

M 85.JPG

Jugendstolar "Äpplet". SÅLD!

M 68.JPG

Empirskänk 18400-tal orginalmålning

M 45.JPG

Skåp Empir orginalmålning 1840-tal, proviniens Plantinggården Övertorneå. SÅLD!

M 46.JPG

M 47.JPG
M 54.JPG

Hörnskåp sengustavianskt 1810-1820 orginalmålning Västerbotten

M 103.JPG

Karmstol 1960-tal. SÅLD!

M 13.JPG

Hillskåp 1800-tal. Höjd 223 cm, bredd 130 cm, djup 47 cm

M 81.JPG

...mycket bra inrett!

M 64.JPG

Barnstol 1800-tal

M 70.JPG

Nattduksbord. SÅLD!

M 65.JPG

Marmorpedistal

M 48.JPG
M 49.JPG

Karmstolar rokokostil 1900-talets första hälft

M 10.JPG

Hörnskåp 1800-tal

M 50.JPG

Hänghörnskåp 1800-tal

M 58.JPG

Hänghörnskåp vägg 1800-tal

M 51.JPG

Nattduksbord marmorerad skiva1800-tal

M 56.JPG

Vackra 1800-talsstolare

M 32.JPG

Spegel med Trymå

M 34.JPG

Marmorpedistal

M 39.JPG

Gungstol omkring 1900

M 40.JPG

Chiffonje 1800-tal orginalmålning

M 41.JPG
M 42.JPG
M 20.JPG

Pinnstolar 1930-tal

M 105.JPG

Mindre köksbord Perstorps med låda 1950-tal. SÅLD!

M 27.JPG

Pinnkarmstol 1930-tal

M 7.JPG

Sängbord retro design Bernt Fridhagen Bodafors

M 30.JPG

Stolar handbroderade rokokostil

M 11.JPG

Bokskåp jugend omkring 1900

M 16.JPG

Pinnstolar 1920-tal

M 59.JPG

Bord valnöt 1800-tal

M 4.JPG

Pelarbord valnöt 1800-tal

M 5.JPG

Pigtittare 1800-tal

Kommentar
:) :( :D ;) :| :P |-) (inlove) :O ;( :@ 8-) :S (flower) (heart) (star)