Antenienhylla 1800-tal. SÅLD!
Byrå 1800-tal
Hörnskänk 1840-tal
Slagbord 1840-tal orginalmålning
Byrå allmoge orginalmålning 1810-1830-tal Harads
Skänk med tallrikshylla 1800-tal orginalmålning. Höjd 189 varav skåpdelen 97 cm, längd 164 cm, djup 48 cm
Byrå teak 1950-tal
Tidningsställ med låda samt på hjul engelsk stil
Perstorpsbord 1950-tal
Kista 1800-tal originalmålning. SÅLD!
Litet Soff/sidobord Perstorpsskiva "retro" mycket ovanligt!
Bänk teak för 50-talsinredningen!
Korgstol 1900-tal. SÅLD!
Emma tidigt 1900-tal
Stolar design Sven Engström & Gunnar Myrstrand Bodafors
Byrå trelådig. SÅLD!
Telefonhylla String 1950-tal
Jugendstolar "Äpplet". SÅLD!
Empirskänk 18400-tal orginalmålning
Skåp Empir orginalmålning 1840-tal, proviniens Plantinggården Övertorneå. SÅLD!
Hörnskåp sengustavianskt 1810-1820 orginalmålning Västerbotten
Karmstol 1960-tal. SÅLD!
Hillskåp 1800-tal. Höjd 223 cm, bredd 130 cm, djup 47 cm
...mycket bra inrett!
Barnstol 1800-tal
Nattduksbord. SÅLD!
Marmorpedistal
Karmstolar rokokostil 1900-talets första hälft
Hörnskåp 1800-tal
Hänghörnskåp 1800-tal
Hänghörnskåp vägg 1800-tal
Nattduksbord marmorerad skiva1800-tal
Vackra 1800-talsstolare
Spegel med Trymå
Gungstol omkring 1900
Chiffonje 1800-tal orginalmålning
Pinnstolar 1930-tal
Mindre köksbord Perstorps med låda 1950-tal. SÅLD!
Pinnkarmstol 1930-tal
Sängbord retro design Bernt Fridhagen Bodafors
Stolar handbroderade rokokostil
Bokskåp jugend omkring 1900
Pinnstolar 1920-tal
Bord valnöt 1800-tal
Pelarbord valnöt 1800-tal
Pigtittare 1800-tal
Copyright © 2003-2008 Din Hemsida All rights reserved. exempel@exempel.se