Buffel, serien Jara 1971 Lisa Larsson Gustavsberg
Rumstermometer Fritz Olsson Luleå 1930-tal
Lövskål fajans Stig Lindberg Gustavsberg Studio
Skål "Veckla" Stig Lindberg Gustavsberg
2019-02-26 19:15:38
Pris?
"Pungo" Stig Lindberg Gustavsberg
2019-02-26 19:15:27
Nackspegel handdriven i silver 1930/40-tal, hög kvalité!
Träfigur av legenden från 1700-talets "Robin Hood i Slovakien Juraj Jánosîk. Mycket fint hantverk, hela 45 cm hög!
Brosch silver mycket fint silversmide
Kristallskålar "Tusen Fönster" Simon Gate Orrefors
Champagne glas "Helena" design Gunnar Cyrén Orrefors
Fat Maissen 40 x 28 cm
Terrin Paris Gustafsberg
Matservis samt Kaffeservis
Kerub 1800-tal
Miniatyrer stengods Carl Harry Stålhane Rörstrand
Pampig figurin Staffordshire 1800-tal
Figur Göran Wärf Kosta
Konstglas Mobil Eva Lena Martinsson Skruf
Kanna Gunner Nylund Rörstrand
Vas konstglas sign Kedelf Flygsfors
Flaska handblåst polykromt handmålad ca 1850
Brosch Kalevala sterlingsilver samt 18 k guld
Copyright © 2003-2008 Din Hemsida All rights reserved. exempel@exempel.se