Delar av vår affär...
Sängbord marmorerad skiva tidigt 1900-tal
Linneskåp jugend med fasettslipad kristallspegel hög kvallité
Rökbord 1930/40-tal
Stol 1800-tal
Pigtittare. SÅLD!
Salongsbord valnöt omkring 1900
Marmorpedistal. SÅLD!
Taklampa design Carl Fagerholm Orrefors. SÅLD!
Jordglob med belysning
Byrå ovanlig 1950-tal. SÅLD!
Teakstolar 1950-tal
Jugendstolar 6 st mycket bra skick!
Sabel m/1893 för officer vid K3 kavalleriet Livregementes Husarer Karlsborg. SÅLD!
Karoliner sign David Ljungdahl
Pudel Jema Holland porslin höjd 50 cm
Pudel porslin vackert bemålad Biototti Italien höjd 59 cm
Hillskåp 1800-tal Höjd 223 bredd 130 djup 47
Bokskåp jugend tidigt 1900-tal
Hörnskåp 1800-tal
Karmstol valnöt 1800-tal. SÅLD!
Pinnstolar tidigt 1900-tal
Skrivbord jugend 1920-tal
Taklampa "Funkis" 1930-tal
Olja sign Tex Berg Boden
Lito Stig Winnerskog Boden. SÅLD!
Handvirkat fint sängöverkast för dubbelsäng
Stolar 4 st "Fanett" Asko 1950-tal. SÅLDA!
Telefonhylla String teak 1950-tal
Byrå teak 1950-tal
Satsbord teak 1950-tal. SÅLD!
Brickbord teak 1950-tal
Telefonbänk teak retro 1950-tal
Takfotogenlampa omkring 1900
Pinnkarmstol tidigt 1900-tal
Orientmatta Hamadan Persien 286x105 cm semiantik
Liten skänk 1800-tal
Liten fin gustavianare längd 148 cm
Serveringsvagn retro rotting 1950-tal
Emmafåtölj antik
Amerikakoffert med mässingbeslag fantastisk inredning mycket hög kvallité.
Ingemar Callenberg Luleå
Rokokospegel med trymå guldförgyld
Marmorpedistal
Guldspegel fasett slipat glas
Skänk "Äpplett" omkring 1900
Schatull vackert skulpterat
Skrivbord jugend tidigt 1900-tal
Klaffbyrå orginalmålning marmorerad inredning samt skiva, Avan Lövånger Västerbotten 1800-tal
Fint sängbord tidigt 1900-tal
Sängbord design Bernt Fridhagen för Bodafors
Spegel 1800-tal hög kvalitè
Vägglampetter
Liten kökssoffa "Retro"
Kerub 1900-talets början
Taklampa 60-tal 5 kupor
Vägghörnskåp 1800-tal
Hörnskänk 1840-tal
Skåp "Senempir" proveniens Plantinggården Övertorneå 1800-tal orignalmålning
Slagbord med låda orginalmålning 1800-tal, hög kvallitè
Kristallkrona
Karmstol jugend 1920-tal
Empirskänk ca 1840 orginalmålning
Karmstolar Rokokostil
Lampett med intarsia inlägg
Kista orginalmålning 1800-tal Norrbotten
Matgrupp mycket bra skick
Golvur Bredåker Boden 1820-1840 orginalmålning
Hörnskåp sengustavianskt 1810-1820 Västerbotten orginalmålning
Emmafåtölj 50-tal
Byrå allmoge orginalmålning 1810-1830-tal Harads
Servis Blå Blom Royal Copenhagen
SÅLD!
Taklampa 30-tal
Vägghängskåp hörn 1800-tal
Copyright © 2003-2008 Din Hemsida All rights reserved. exempel@exempel.se