Delar av vår affär...

A 2037.JPG
A 2035.JPG
A 2036.JPG

Sängbord marmorerad skiva tidigt 1900-tal

A 2168.JPG

Linneskåp jugend med fasettslipad kristallspegel hög kvallité

A 2159.JPG

Rökbord 1930/40-tal

A 2161.JPG

Stol 1800-tal

A 2162.JPG

Pigtittare. SÅLD!

A 2163.JPG

Salongsbord valnöt omkring 1900

A 2164.JPG

Marmorpedistal. SÅLD!

A 2165.JPG

Taklampa design Carl Fagerholm Orrefors. SÅLD!

A 2166.JPG

Jordglob med belysning

A 2167.JPG

Byrå ovanlig 1950-tal. SÅLD!

M 82.JPG

M 83.JPG

Teakstolar 1950-tal

M 84.JPG

Jugendstolar 6 st mycket bra skick!

A 2127.JPG

Sabel m/1893 för officer vid K3  kavalleriet Livregementes Husarer Karlsborg. SÅLD!

A 2128.JPG
A 2129).JPG

Karoliner sign David Ljungdahl

A 1012.JPG

Pudel Jema Holland porslin höjd 50 cm

A 2142.JPG

Pudel porslin vackert bemålad Biototti Italien höjd 59 cm

A 2139.JPG

Hillskåp 1800-tal Höjd 223 bredd 130 djup 47

M 81.JPG
A 2140.JPG

Bokskåp jugend tidigt 1900-tal

A 2141.JPG

Hörnskåp 1800-tal

A 2132.JPG

Karmstol valnöt 1800-tal. SÅLD!

A 2134.JPG

Pinnstolar tidigt 1900-tal

A 2135.JPG

Skrivbord jugend 1920-tal

A 2157.JPG

Taklampa "Funkis" 1930-tal

A 2154.JPG
A 2136.JPG

Olja sign Tex Berg Boden

A 2105.JPG

Lito Stig Winnerskog Boden. SÅLD!

A 2138.JPG

Handvirkat fint sängöverkast för dubbelsäng

A 2169.JPG
A 2126.JPG

 Stolar 4 st "Fanett" Asko 1950-tal. SÅLDA!

A 2130.JPG

Telefonhylla String teak 1950-tal

A 2119.JPG

Byrå teak 1950-tal

A 2133.JPG

Satsbord teak 1950-tal. SÅLD!

A 2121.JPG

Brickbord teak 1950-tal

A 2094.JPG

Telefonbänk teak retro 1950-tal

A 2170.JPG
A 2118.JPG

Takfotogenlampa omkring 1900

A 2122.JPG

Pinnstolar tidigt 1900-tal

A 2100.JPG

Pinnkarmstol tidigt 1900-tal

A 2111.JPG

Orientmatta Hamadan Persien 286x105 cm semiantik

A 2124.JPG

Liten skänk 1800-tal

A 2115.JPG

Liten fin gustavianare längd 148 cm

A 2098.JPG

Serveringsvagn retro rotting 1950-tal

A 2095.JPG
A 2096.JPG
A 2097.JPG
A 2099.JPG

Emmafåtölj antik

A 2101.JPG

Amerikakoffert med mässingbeslag fantastisk inredning mycket hög kvallité.

A 2102.JPG
A 2103.JPG
A 2104.JPG
A 2106.JPG
A 2171.JPG
A 2107.JPG
A 2108.JPG

Ingemar Callenberg Luleå

A 2089.JPG

Rokokospegel med trymå guldförgyld

A 2059.JPG
A 2084.JPG

Marmorpedistal

A 2086.JPG

Guldspegel fasett slipat glas

A 2064.JPG

Skänk "Äpplett"  omkring 1900

A 2065.JPG

Schatull vackert skulpterat

A 2066.JPG
A 2088.JPG
A 2052.JPG

Skrivbord jugend tidigt 1900-tal

A 2049.JPG

Klaffbyrå orginalmålning marmorerad inredning samt skiva, Avan Lövånger Västerbotten 1800-tal

A 2050.JPG
A 2051.JPG
A 2053.JPG

Fint sängbord tidigt 1900-tal

A 2034.JPG
A 2042.JPG
A 2025.JPG

Sängbord design Bernt Fridhagen för Bodafors

A 2045.JPG
A 941.JPG

Spegel 1800-tal hög kvalitè

A 1022.JPG
A 1004.JPG

Vägglampetter

A 1002.JPG

Liten kökssoffa "Retro"

A 952.JPG

Kerub 1900-talets början

A 968.JPG

Taklampa 60-tal 5 kupor

A 954.JPG

Vägghörnskåp 1800-tal

A 959.JPG
A 931.JPG

Hörnskänk 1840-tal

A 762.JPG

Skåp "Senempir" proveniens Plantinggården Övertorneå 1800-tal orignalmålning

A 900.JPG
A 893.JPG
A 923.JPG

Slagbord med låda orginalmålning 1800-tal, hög kvallitè

A 942.JPG

Kristallkrona

A 2044.JPG

Karmstol jugend 1920-tal

A 927.JPG
A 924.JPG
A 928.JPG
A 929.JPG
A 926.JPG
A 817.JPG

Empirskänk ca 1840 orginalmålning

A 916.JPG
A 912.JPG

Karmstolar Rokokostil

A 899.JPG
A 2031.JPG

Lampett med intarsia inlägg

A 873.JPG
A 871.JPG

Kista orginalmålning 1800-tal Norrbotten

A 872.JPG

Matgrupp mycket bra skick

A 814.JPG

Golvur Bredåker Boden 1820-1840 orginalmålning

A 848.JPG

  Hörnskåp sengustavianskt 1810-1820 Västerbotten orginalmålning

A 880.JPG

Emmafåtölj 50-tal

A 851.JPG

Byrå allmoge orginalmålning 1810-1830-tal Harads

A 831.JPG

Servis Blå Blom Royal Copenhagen

A 830.JPG
A 841.JPG
A 843.JPG

SÅLD!

A 850.JPG

Taklampa 30-tal

A 824.JPG

Vägghängskåp hörn 1800-tal

A 567.JPG
A 703.JPG
A 833.JPG
A 804.JPG
A 805.JPG
A 802.JPG
A 791.JPG
A 793.JPG
A 627.JPG
A 685.JPG
A 779.JPG
A 734.JPG
A 714.JPG
A 596.JPG
A 584.JPG
A 552.JPG
A 400.JPG
A 10.JPG
A 44.JPG
A 49.JPG
A 747.JPG
A 590.JPG