Delar av vår affär...

A 2037.JPG
A 2036.JPG

Sängbord marmorerad skiva tidigt 1900-tal

A 2035.JPG
A 2109.JPG

Stolar Fanett design Ilmari Tappiovara 1950-tal Edsbyverken. Superskick!!!

A 2110.JPG

Gungstol 1950-tal

A 2111.JPG

Orientmatta Hamadan Persien 286x105 cm semiantik

A 2115.JPG

Liten fin gustavianare

A 2092.JPG

Stolar jugend omkring 1900

A 2093.JPG

Gungstol klassig modell

A 2094.JPG

Telefonbänk teak retro 1950-tal

A 2095.JPG
A 2096.JPG
A 2097.JPG
A 2098.JPG

Serveringsvagn retro rotting 1950-tal

A 2099.JPG

Emmafåtölj antik

A 2100.JPG

Pinnkarmstol tidigt 1900-tal

A 2101.JPG

Amerikakoffert med mässingbeslag fantastisk inredning mycket hög kvallité.

A 2102.JPG
A 2103.JPG
A 2104.JPG
A 2105.JPG

Stig Winnerskog Boden

A 2106.JPG
2112.JPG

Amerikakoffert bra skick

2113.JPG
A 2114.JPG
A 2107.JPG
A 2108.JPG

Ingemar Callenberg Luleå

DSC00682.JPG

Orientmatta antik med silkeinslag figural Persien (nuvarande Iran). SÅLD!

A 2067.JPG

Stolar 4 st Tallåsen design Jan Hallberg 1960-tal

A 2091.JPG

Stringhylla med tre hyllplan. SÅLD!

A 2068.JPG

Retro sänglampor Luxus 1960-tal, Sålda!

A 2090.JPG

 Soffa omkring 1900. SÅLD!

A 2089.JPG

Rokokospegel med trymå guldförgyld

A 2069.JPG

Edsbysoffa 1950-tal

A 2059.JPG
A 2060.JPG
A 2084.JPG

Marmorpedistal

A 2085.JPG

Lodur 1800-tal

A 2086.JPG

Guldspegel fasett slipat glas

A 2064.JPG

Skänk "Äpplett"  omkring 1900

A 2065.JPG

Schatull vackert skulpterat

A 2066.JPG
A 2056.JPG

A 2057.JPG
A 2088.JPG
A 2052.JPG

Skrivbord jugend tidigt 1900-tal

A 1012.JPG

Pudel porslin.

A 2049.JPG

Klaffbyrå orginalmålning marmorerad inredning samt skiva, Avan Lövånger Västerbotten 1800-tal

A 2050.JPG
A 2051.JPG
A 2053.JPG

Fint sängbord tidigt 1900-tal

A 2034.JPG
A 2042.JPG
A 2025.JPG

Sängbord design Bernt Fridhagen för Bodafors

A 2045.JPG
A 941.JPG

Spegel 1800-tal hög kvalitè

A 1022.JPG
A 1020.JPG

Skrivbord jugend. SÅLD!

A 1004.JPG

Vägglampetter

A 1002.JPG

Liten kökssoffa "Retro"

A 952.JPG

Kerub 1900-talets början

A 968.JPG

Taklampa 60-tal 5 kupor

A 954.JPG

Vägghörnskåp 1800-tal

A 959.JPG
A 935.JPG

Mindre Klaffbord omkring 1900

A 931.JPG

Hörnskänk 1840-tal

A 762.JPG

Skåp "Senempir" proveniens Plantinggården Övertorneå 1800-tal orignalmålning

A 900.JPG
A 893.JPG
A 923.JPG

Slagbord med låda orginalmålning 1800-tal, hög kvallitè

A 2043.JPG

Höstol 1800-tal

A 942.JPG

Kristallkrona

A 2044.JPG

Karmstol jugend 1920-tal

A 927.JPG
A 924.JPG
A 928.JPG
A 929.JPG
A 926.JPG
A 817.JPG

Empirskänk ca 1840 orginalmålning

A 905.JPG

Spegel antik. SÅLD!

A 884.JPG
A 916.JPG
A 912.JPG

Karmstolar Rokokostil

A 897.JPG
A 899.JPG
A 2031.JPG

Lampett med intarsia inlägg

A 873.JPG
A 871.JPG

Kista orginalmålning 1800-tal Norrbotten

A 887.JPG

Takarmatur teak 60/70-tal

A 872.JPG

Matgrupp mycket bra skick

A 814.JPG

Golvur Bredåker Boden 1820-1840 orginalmålning

A 848.JPG

  Hörnskåp sengustavianskt 1810-1820 Västerbotten orginalmålning

A 880.JPG

Emmafåtölj 50-tal

A 851.JPG

Byrå allmoge orginalmålning 1810-1830-tal Harads

A 831.JPG

Servis Blå Blom Royal Copenhagen

A 830.JPG
A 841.JPG
A 843.JPG
A 850.JPG

Taklampa 30-tal

A 824.JPG

Vägghängskåp hörn 1800-tal

A 567.JPG
A 792.JPG
A 703.JPG
A 833.JPG
A 804.JPG
A 805.JPG
A 802.JPG
A 749.JPG

SÅLD

A 791.JPG
A 793.JPG
A 627.JPG
A 685.JPG
A 779.JPG
A 734.JPG
A 714.JPG
A 622.JPG
A 602.JPG
A 596.JPG
A 584.JPG
A 552.JPG
A 400.JPG
A 373.JPG
A 10.JPG
A 741.JPG
A 44.JPG
A 49.JPG
A 747.JPG
A 590.JPG