Delar av vår affär...

A 2032.JPG
A 1021.JPG
A 1016.JPG
A 1014.JPG
A 1017.JPG
A 2024.JPG

Ilmari Tappiovaara klassikern "Mademosielle" superskick!

A 1007.JPG

Edsbysoffa 1950-tal

A 2025.JPG

Sängbord design Bernt Fridhagen för Bodafors

A 2028.JPG

Salt o. Peppar Bertil Valliens första formgivning på Åfors under sin praktiktid 1960. Sedan kom han tillbaka 1963 som fast anställd tillsamans med Ullrika Hygden Vallien.

A 2030.JPG

Lampetter 1950-tal

A 2031.JPG
A 948.JPG

Serveringsvagn 50/60-tal. SÅLD!

A 2026.JPG
A 1012.JPG

Pudel porslin.

A 961.JPG

Lampetter rokokostil. SÅLDA!

A 1003.JPG
A 2027.JPG

Byrå teak 1950-tal

A 941.JPG

Spegel 1800-tal hög kvalitè

A 2029.JPG

Lundtofte Danmark

A 1018.JPG

Barskåp 1950-tal superskick! SÅLD!

A 1022.JPG
A 1019.JPG

Stor Lladro figurin. SÅLD!

A 1020.JPG

Skrivbord jugend. SÅLD!

A 1009.JPG

Barnrissla antik. SÅLD!

A 1010.JPG
A 1011.JPG
A 1004.JPG

Vägglampetter

A 1005.JPG

Kandelabrar 1800-tal hög kvalité. SÅLD!

A 1002.JPG

Liten kökssoffa "Retro"

A 998.JPG

SÅLD!

A 999.JPG

Vackra kristalllampor. SÅLDA!

A 1023.JPG
A 962.JPG

Kryddsnurra 50-tal. SÅLD!

A 993.JPG

A 994.JPG
A 1000.JPG
A 995.JPG
A 996.JPG
A 997.JPG
A 992.JPG
A 949.JPG

Linnskåp jugend "Äpplet"

A 950.JPG
A 952.JPG

Kerub 1900-talets början

A 968.JPG

Taklampa 60-tal 5 kupor

A 951.JPG

Trymå. SÅLD!

A 954.JPG

Vägghörnskåp 1800-tal

A 955.JPG

Spegel skulpterad

A 956.JPG
A 957.JPG

Kristallkrona.SÅLD!

A 958.JPG

SÅLD!

A 959.JPG
A 960.JPG

SÅLDA!

A 935.JPG

Mindre Klaffbord omkring 1900

A 936.JPG
A 937.JPG
A 938.JPG

Matgrupp jugend

A 931.JPG

Hörnskänk 1840-tal

A 762.JPG

Skåp "Senempir" proveniens Plantinggården Övertorneå 1800-tal orignalmålning

A 900.JPG
A 893.JPG
A 923.JPG

Slagbord med låda orginalmålning 1800-tal, hög kvallitè

A 940.JPG

Pelarbord 50-tal

A 942.JPG

Kristallkrona

A 945.JPG

Skolplanch 40/50-tal. SÅLD!

A 944.JPG

Skolplanch 40/50-tal

A 933.JPG

Jugendstolar 1920-tal

A 932.JPG

Stringbord. SÅLD!

A 927.JPG
A 924.JPG
A 928.JPG
A 929.JPG
A 926.JPG
A 817.JPG

Empirskänk ca 1840 orginalmålning

A 901.JPG

Göteborgsstolar handbroderade valnöt 1800-tal

A 905.JPG

Spegel antik

A 878.JPG

Guldförgylld spegel rokokostil. SÅLD!

A 915.JPG

SÅLD!

A 884.JPG
A 913.JPG

SÅLD!

A 916.JPG
A 922.JPG

Sängbordbord 50-tal. SÅLDA!

A 911.JPG

Pianopall rokokostil. SÅLD!"

A 912.JPG

Karmstolar Rokokostil

A 904.JPG

SÅLD!

A 896.JPG

Skrivbord jugend. SÅLD!

A 897.JPG
A 898.JPG

Miniatyrbyrå. SÅLD!

A 899.JPG
A 880.JPG

Emmafåtölj 50-tal

A 879.JPG

Satsbord rokokostil

A 881.JPG

Handknuten Matta semiantik

A 873.JPG
A 871.JPG

Kista orginalmålning 1800-tal Norrbotten

A 887.JPG

Takarmatur teak 60/70-tal

A 872.JPG

Matgrupp mycket bra skick

A 814.JPG

Golvur Bredåker Boden 1820-1840 orginalmålning

A 1007.JPG

Edsby Edsbysoffa 1950-tal

A 848.JPG

  Hörnskåp sengustavianskt 1810-1820 Västerbotten orginalmålning

A 856.JPG

Klaffskänk 1800-talets första hälft

A 851.JPG

Byrå allmoge orginalmålning 1810-1830-tal Harads

A 831.JPG

Servis Blå Blom Royal Copenhagen

A 830.JPG
A 841.JPG
A 857.JPG
A 843.JPG
A 850.JPG

Taklampa 30-tal

A 845.JPG
A 824.JPG

Vägghängskåp hörn 1800-tal

A 567.JPG
A 792.JPG
A 703.JPG
A 833.JPG
A 804.JPG
A 805.JPG
A 802.JPG
A 788.JPG

Allmogeskåp med lådor. SÅLD!

A 749.JPG
A 782.JPG

SÅLD!

A 783.JPG

Jugendlampa

A 791.JPG
A 793.JPG
A 809.JPG

SÅLD!

A 627.JPG
A 796.JPG
A 685.JPG
A 779.JPG
A 751.JPG
A 734.JPG
A 714.JPG
A 707.JPG
A 622.JPG
A 602.JPG
A 596.JPG
A 565.JPG
A 584.JPG
A 552.JPG
A 539.JPG
A 400.JPG
A 373.JPG
A 10.JPG
A 741.JPG
A 44.JPG
A 49.JPG
A 747.JPG
A 590.JPG